Zmizely z povrchu zemského nebo o nich ještě uslyšíme?

Začátek 21. století přinesl spoustu zajímavých, někdy možná až zvláštních, módních trendů. Jedním z nich byla zaručeně průhledná taška.

I když se někomu mohl tento kabelkový hit zdát jako náznak absolutního šílenství, pro druhého to byla možnost ukázat a předvést sebe sama, a tím nabít na veřejné exluzivitě a originalitě.

Jak šel čas, tak se zdálo, že tomuto módnímu převratu vyhasl plamen stejně rychle, jako vzplanul. Opak je ale pravdou.

Známy módní magazín Vogue totiž už v loňském roce vyhlásil plastovou tašku za doplněk léta 2017. Od té doby se tímto (ne)praktickým kouskem zaplnila nejedna ulice, takzvaných fashion měst. Největší ikonou tohoto trendu byl samozřejmě New York, město extravagance a město, které udává módní trendy.

Tentokrát se tyto kabelky udržely na předních módních příčkách až do letošního roku, kdy byly vyhlášeny, společně s ledvinkami, malými kabelkami a batůžky, opět za takzvaný "MUST HAVE" tohoto podzimu. K plasovému trendu se začíná hlásit i čím dál více světových návrhářů, jako je Valentino, Balmain, či dokonce luxusní značka Céline, jejíž kabelky byly předvedeny na přelomu jara/léta tohoto roku na jedné z přehlídek uznávané, světové návrhářky Phoebe Philo.

Trend pokročil a nošení průhledných tašek se posunulo na jinou úroveň. V průsvitné tašce totiž nosíte jen věci, které se nebojíte předvést, a s ní nesete jednu další, menší tašku, která se postará o další intimní části vašich kabelek. Druhou možností jsou takzvané kabelky do deště. V průsvitných taškách, které vypadají, jako igelitky nosíte své oblíbené kabelky, které už dokáží skrýt veškerý obsah.

A co na to říkají české ženy? Probudí se i v nás touha po tomto módním doplňku? Budeme si i nadále nechávat svoje věci jen pro sebe nebo půjdeme s dobou, a kromě sdílení on-line, ukážeme kousek sebe i on-street